Trójwymiarowe dekoracje na ścianę

Z nami zapakujesz wszystko

Trójwymiarowe dekoracje na ścianę

11 listopada 2020 Dom i wnętrza 0

Właśnie kupiłeś mieszkanie i planujesz jak je udekorować? A może rozważasz jakieś zmiany w swoich wnętrzach, bo obecny wystrój Ci się znudził? Niezależnie od powodu, na pewno jednym z elementów Twoich rozważań będą dekoracje na ścianę. Klasyczne obrazy, plakaty, a może tak modne ostatnio trójwymiarowe dekoracje na ścianę?

Wybór dekoracji ściennych 3d

dekoracja ścienna 3dTa ostatnia, czyli dekoracja ścienna 3d, nie bez powodu jest obecnie na czasie. To jest coś nowego, czego wcześniej na rynku dekoracji do domu w takich ilościach i takiej różnorodności nie było. Dają niesamowity, przestrzenny efekt. Do najpopularniejszych tego typu ozdób należą trójwymiarowe obrazy. W zależności od tego co ma się na nich znaleźć, może sprawiać wrażenie jakby postać, którą przedstawia wychodziła z obrazu, gwiazda spadała w naszą stronę, kwiaty rosły w zasięgu ręki tak, jakbyśmy zaraz mogli je zerwać. Artyści prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach. Kolejnymi dekoracjami 3d są obrazy wykonane techniką string-art, czyli z gwoździ i nici. Już sama technika pozwala na uzyskanie efektu trójwymiarowości. Jeśli jednak nie jesteśmy fanami obrazów, a chcemy powiesić na ścianie coś, co nie będzie „płaskie”, możemy zdecydować się na makatkę lub makramę. Są to dwie techniki wyplatania, przy czym makatki tworzy się najczęściej z włóczki i przypominają kolorowe płótno, a makramy z bawełnianych sznurków, czego efektem jest jakby koronkowy wzór. To, co wybierzemy zależy przede wszystkim od naszych upodobań i wystroju naszych wnętrz.

Takie trójwymiarowe dekoracje sprawdzą się w zasadzie w każdym wnętrzu. Obrazy najczęściej wybierane są do salonu i sypialni, czasem do kuchni, a makatki i makramy głównie do sypialni, ponieważ podkreślają przytulny charakter pomieszczenia. Takie dekoracje najczęściej zamawia się u artystów rękodzielników.