Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zabezpieczenie jakichkolwiek ładunków, zwłaszcza tych o większych gabarytach, priorytetem jest wysoka wytrzymałość oraz odpowiednia elastyczność specjalnych taśm, które są niezwykle istotne w tym zadaniu.

Taśmy spinające i bandowanie

taśma spinająca polipropylenowaTaśmy spinające to specjalistyczne produkty, które przeznaczone są zarówno do ręcznego, jak i maszynowego spinania oraz opasywania różnego rodzaju przedmiotów. Wielokrotnie takie rozwiązanie jest o wiele bardziej praktyczne i skuteczniejsze niż stosowanie tradycyjnych produktów stalowych, które już wyszły z mody od dłuższego czasu. Taśmy spinające są jednak znacznie lżejsze i o wiele łatwiejsze w użytkowaniu, a także odporniejsze na wszelkie warunki atmosferyczne. Proces opasywania ładunków przeznaczonych do transportu za pomocą taśm spinających nazywany jest bandowaniem. Wymaga on nie tylko wykorzystania specjalnych taśm, ale również specjalistycznych zapinek czy też napinaczy lub paskowaczy, to zależne jest od osobistych preferencji. Jednak, niezależnie od stosowanych akcesoriów dodatkowych, to taśmy spinające odgrywają pierwszoplanową rolę w skutecznym bandowaniu ładunków, ponieważ dzięki nim możliwe jest jak najbardziej bezpieczne spinanie i rozpinanie ładunku, łatwiejszy proces opasywania ładunku bez konieczności wykorzystywania kosztownych urządzeń, zachowanie jakości oraz całkowitej struktury ładunku bez jego możliwych uszkodzeń czy jakichkolwiek przebarwień oraz zachowanie stałego naprężenia taśmy na ładunku. Taśma spinająca polipropylenowa jest najbardziej popularnym rodzajem takowych taśm. Charakteryzuje się przede wszystkim niskimi kosztami jednostkowego spięcia, wysoką wydajnością oraz niesamowitą łatwością użytkowania. Taśma PP używana jest najczęściej do zabezpieczenia ładunku na palecie, a także do spięcia różnorodnych przesyłek o mniejszych gabarytach. Taśma ta doskonale stabilizuje oraz zabezpiecza cały ładunek podczas transportu ze względu na swoją bardzo wysoką wytrzymałość. Specyfikacja oraz uniwersalność tej taśmy sprawia, że jest najbardziej rozchwytywana.

Taśmy dostępne są w palecie szerokości od 5 mm do 19 mm oraz o zróżnicowanej grubości oraz kolorystyce. Mogą być stosowane również w automatach pakujących jak i w różnych ręcznych urządzeniach spinających.