Każdego dnia w naszym kraju rejestruje się kilkaset nowych działalności gospodarczych. Czasami ta liczba potrafi przekroczyć barierę tysiąca. Mowa tylko o jednoosobowych działalnościach gospodarczych. Większość ze świeżo upieczonych przedsiębiorców nie za bardzo orientuje się w kwestiach rozliczeń podatkowych czy ubezpieczeniowych. Dlatego potrzebni są do tego księgowi i księgowe. Każda nowa działalność musi prowadzić rozliczenia z odpowiednimi urzędami.

Proste usługi księgowe dla firm jednoosobowych

tanie usługi księgowe - ursynówJednoosobowe działalności gospodarcze mogą rozliczać się z osiąganych dochodów na kilka sposobów. Trzeba jednak wiedzieć jak się rozliczać i który ze sposobów wybrać, żeby podatkowo wyjść na tym jak najkorzystniej. Ponadto w każdym miesiącu trzeba składać deklaracje do zakładu ubezpieczeniowego. Tutaj trzeba się nie tylko na tym znać, ale i wiedzieć jak taką deklarację złożyć. Dlatego większość przedsiębiorców już na starcie działalności podejmuje decyzję o zleceniu tych formalności biuru księgowemu. Tym bardziej, że nie trudno jest dzisiaj o tanie usługi księgowe – Ursynów jest tego najlepszym przykładem. To jedna z tych dzielnic w Warszawie, w których opłaca się prowadzić księgowość dla swojej firmy. Być może wynika to z tego, że to właśnie na Ursynowie otwiera się ogromna ilość nowych firm. Specyfika usług księgowych dla małej firmy, która dopiero się otwiera, jest naprawdę bardzo prosta. Tutaj nie ma żadnej filozofii w prowadzeniu dokumentacji księgowej. A przecież większość małych jednoosobowych firm to głównie tak zwane samozatrudnienia, czyli umowy o współpracę na zasadzie b2b. Dlatego właśnie nowe firmy mogą skorzystać z tanich usług księgowych. Z jednej strony na zachętę a z drugiej dlatego, że biur księgowych jest dzisiaj naprawdę mnóstwo. Dlatego muszą one konkurować o nowych klientów, bo tych przecież jest najłatwiej pozyskać.

Dla działalności gospodarczych wykonywanych jednoosobowo oferta usług księgowych jest bardzo prosta. Dobremu księgowemu rozliczenie osoby na samozatrudnieniu zajmie może kwadrans. Tyle potrzeba na wprowadzenie kilku faktur do specjalnego programu księgowego. Nie ma się czemu dziwić, że dla nowych firm oferta usług księgowych jest bardzo atrakcyjna. Tym bardziej, że konkurencja w branży księgowej jest naprawdę spora.