Tani samochód w leasingu

W obecnych czasach samochód w leasingu nie jest niczym nadzwyczajnym, gdyż decyduje się na takie rozwiązanie nawet kilkadziesiąt procent przedsiębiorców. To na pewno korzystne rozwiązanie pod względem księgowym, czyli też podatkowym.

Czy warto brać skodę w leasing?

skoda w leasinguW obecnych czasach ciężko prowadzić firmę bez środka transportu, dlatego też tak wielu przedsiębiorców zaciąga kredyt, bierze pożyczkę czy też kupuje za gotówkę samochód. Nie mniej jednak są to rozwiązania, które powodują powstanie dużego jednorazowego kosztu lub też oznaczają wysokie odsetki. Dlatego też alternatywą jest dla nich leasing, który pozwala na rozłożenie kosztu na wiele miesięcy lub nawet lat bez wysokich odsetek. Jeżeli chcemy wybrać tani samochód, to najlepsza będzie skoda w leasingu, ponieważ to marka posiadająca szeroki wybór modeli w przystępnej cenie. Warto zaznaczyć, że można na leasing wziąć nowe, ale również używane auto, co można znacznie obniżyć koszty. Jedno jest pewne – leasing pozwala na dowolne korzystanie z przedmiotu umowy leasingowej na ściśle określonych warunkach i to bez konieczności wykupu. Jeżeli chodzi o zakończenie umowy leasingowej, to mogą mieć miejsce dla scenariusze. W zależności czy jest to leasing operacyjny czy też finansowy, to leasingobiorca może samochód mieć automatycznie przepisany na siebie lub też będzie musiał go wykupić za niewielką kwotę, która była ustalona w umowie. W porównaniu z innymi  markami samochodów, Skoda cenowo wypada najlepiej, dlatego też jest tak często wybierana.

Obecnie na rynku jest zarejestrowanych nawet kilkaset firm leasingowych, które swoją ofertę kierują do klientów biznesowych. Wzięcie auta w leasing, na pewno wymaga uzyskania zdolności leasingowej, którą oblicza na własnych warunkach firma leasingowa.