Smaczne herbaty o aromatycznym zapachu

 

Bardzo smaczna i aromatyczna jest herbata biała pochodząca z Chin. Mowa tutaj o herbacie cesarska perła, która aromatyzowana jest kwiatem jaśminu. Listki tej herbaty zwinięte są w małe kuleczki przypominające perełki, stąd taka nazwa. Napar tej herbaty należy wykonywać przez 4 minuty pod przykryciem, a pożądany kolor jest lekko żółty. 

Herbaty o wyrazistym aromacie

herbata cesarska perłaW Chinach biała herbata jest bardzo powszechna. Szczególnie herbata cesarska perła o aromacie jaśminu. Taką herbatkę należy parzyć w szklanym lub żeliwnym naczyniu nawet kilkakrotnie. Z jednej porcji można uzyskać trzy napary pysznej aromatyczne herbaty. Ważne by każde kolejne zaparzenie cesarskiej perły wydłużać o 30-60 sekund w stosunku do wcześniejszego. Istotna jest temperatura herbatki, którą należy spożywać bo wynosi ona około 70 stopni. Susz herbaty należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Nie jest to tania herbata. Za opakowanie 50 g trzeba zapłacić 35 złotych. Wyrazisty posmak jaśminu powoduje, że wiele osób pokochało ten smak za wszelką cenę. Obecnie herbata biała uznawana jest za najzdrowszą odmianę herbaty. Dlatego zwolenników białych herbat jest na świecie coraz więcej. Cesarska perła ma cudowny zapach. Jedna filiżanka dziennie takiej herbaty zaspokoi pragnienie na pyszną herbatę na cały dzień. Herbaty chińskie zawsze cieszą się popularnością.

 Przepyszne i aromatyczne herbatki to przede wszystkim te herbaty, które są pochodzenia chińskiego. Herbata o jaśminowym posmaku i pięknym złotym kolorze to przede wszystkim Cesarska perła. Jej zapach i smak to zasługa wyselekcjonowanych roślin i kwiatu jaśminu. Herbatka cesarska perła to susz o wyglądzie małych pereł. Można ją zakupić w polecanych i sprawdzonych herbaciarniach na terenie całej Polski.