Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka jest bez wątpienia jedną z najprzyjemniejszych rzeczy dla przyszłej mamy. Jeszcze przed narodzinami dziecka, każda mama ma przygotowany pokój dla malucha z łóżeczkiem, pościelą, ubrankami i wózkiem.

Jaką pościel wybrać dla niemowlaka?

pościel do łóżeczka dla niemowlątMałe dzieci mają bardzo delikatną skórę, dlatego od samego początku trzeba dbać o to, co dajemy im do ubrania i jakie materiały mają bezpośredni kontakt z ich skórą. Najbezpieczniejszym materiałem jest bawełna, gdyż jest naturalna, miła w dotyku i przewiewna. Alternatywą może być bambus, który doskonale chłonie wodę i jest równie miękki co bawełna. Pościel do łóżeczka dla niemowląt jest bardzo ważna, ponieważ pierwsze miesiące życia maluch głównie spędza w łóżeczku i ma z nią stały kontakt. Jej rozmiar powinien być dopasowany do łóżeczka, czyli najczęściej jest to sto dwadzieścia na siedemdziesiąt centymetrów.W kwestii wypełnienia warto wybierać modele antyalergiczne, ponieważ można je bez problemu prać w pralce. Poduszka musi być płaska, albo nawet przez pierwszy rok życia maluch może spać bez niej, na materacu, ponieważ jego kształtujący się kręgosłup wymaga płaskiego podłoża. Warto od razu zakupić dwa komplety pościeli do łóżeczka, gdyż w razie zabrudzenia będziemy mogli od razu ją zamienić na świeżą. Poszewki na kołderkę i poduszkę powinny być bez zbędnych elementów ozdobnych, które mogłyby się urwać, gdyż dziecko może je połknąć. Poza pościelą do łóżeczka, przyda się też pościel do wózka, która jest nieco mniejsza.

Zakup pościeli dla niemowlaka warto dobrze przemyśleć i zwrócić uwagę na materiały z jakich jest wykonana. Lepiej nie wybierać modeli z wypełnieniem z puchu i pierza, bo może uczulać, a poza tym szybko się w nich gromadzą roztocza i bakterie.