Nie każdy pracownik załogi bezpieczeństwa uważa iż gaz obezwładniający jest najskuteczniejszym narzędziem obronnym do wykorzystania w trakcie zadań dotyczących ochrony osób czy mienia. Wręcz przeciwnie, wielu specjalistów bezpieczeństwa twierdzi iż gazy obezwładniające są niewygodne zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach, a w trakcie wykonywania zadań znacznie lepiej sprawdza się paralizator.

Profesjonalny paralizator dla personelu bezpieczeństwa

obezwładniający paralizatorParalizatory służą do obezwładniania napastników za pomocą silnego ładunku elektrycznego, wystarczającego do zneutralizowania zagrożenia pochodzącego ze strony osób agresywnych, będących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Każdy obezwładniający paralizator, który dostępny jest bez pozwolenia dla osób cywilnych należy do wariantów posiadających natężenie prądu którego aplikacja nie zagraża zdrowiu czy życiu osoby obezwładnianej. Znacznie silniejsze paralizatory, dostępne wyłącznie za okazaniem pozwolenia na ich posiadanie, licencji kwalifikowanego pracownika ochrony lub też specjalisty bezpieczeństwa, są o wiele skuteczniejsze, aczkolwiek do ich wykorzystania wymagana jest znajomość technik obronnych oraz doświadczenie w korzystaniu z elektrycznego narzędzia obronnego. Paralizator używany przez profesjonalistów jest bowiem przeznaczony do obezwładniania osób które z jakiegokolwiek powodu są niewrażliwe na działanie pozostałych dostępnych narzędzi obronnych, lub stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób postronnych w miejscu w którym przebywają. Jest to więc bardzo częsty element wyposażenia wśród personelu ochrony portów lotniczych czy obiektów użytkowych o dużym ruchu osobowym, jak również tych pracowników ochrony którzy nie posiadają dostępu do broni obiektowej w miejscu o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa.

Umiejętne użycie paralizatora pozwala na natychmiastowe i całkowite zneutralizowanie zagrożenia, oraz bezpieczne zastosowanie środków obezwładniania osób do czasu przekazania ich policji. Coraz więcej paralizatorów projektuje się z myślą o wygodzie użytkowania, dlatego też stare, niekomfortowe urządzenia zostają powoli zastępowane nowymi, wygodnymi paralizatorami posiadającymi ergonomiczne obudowy o anatomicznie ukształtowanych okładzinach.