Dzieci już od momentu kiedy samodzielnie usiądą, chętnie korzystają z wszelkich pojazdów. Można wręcz powiedzieć, że maluchy kochają rowerki i jeździki. Na szczęście wszelkie tego typu pojazdy wspierają rozwój już kilkumiesięcznego malucha. Sprawdź jak dopasować autko dla dziecka do jego wieku.

Przegląd aut dla dzieci

auto dla dzieciKiedyś obecność konika na biegunach była obowiązkowa w dziecięcym pokoju. Nowoczesny konik na biegunach ma koła zamontowane na płozach i kształt wygodnego autka. Możliwość bujania się natomiast nadal stymuluje zmysł równowagi. Elektryczne auto dla dzieci jest ulubionym prezentem na chrzest lub roczek. Akumulator zamontowany w takim pojeździe pozwala na naprawdę długi spacer. A każda przejażdżka to prawdziwa frajda dla dziecka. Starszaki, aby ruszyć z miejsca muszą wcisnąć nogą pedał podobny do pedału gazu w prawdziwym samochodzie. Mniejsze dzieci mogą tylko siedzieć w środku, bo do każdego pojazdu dołączony jest pilot, za pomocą którego rodzic może uruchomić i kierować autkiem. Jednym z ulubionych pojazdów dla roczniaków, które odkrywają możliwość samodzielnego poruszania się są plastikowe jeździki w kształcie autek dla dzieci. Maluchy mogą odpychać się nóżkami od podłogi i dzięki temu samodzielnie jeżdżą po całym mieszkaniu. Taki jeździk-autko jest korzystny dla maluchów ze względu na prawidłowe ułożenie bioderek podczas zabawy. Najwięcej radości maluchom przynoszą jeździki z tajemnymi skrytkami, w których mogą przewozić swoje skarby.

Wiele osób kupuje auta dla dzieci niejako “na wyrost” i muszą czekać aż zabawa w nich zacznie sprawiać dziecku radość. Niektórzy rodzice nie mogąc się doczekać, aż dziecko samodzielnie będzie korzystać z jeździków, wsadzają je do niesławnych chodaczków, które również wyglądają jak miniaturowe samochody i sprawiają maluchowi mnóstwo frajdy.

Kategorie: Dziecko