Problem ze smogiem widoczny jest w wielu miastach, gdzie wystarczy spojrzeć na panoramę miasta rano, by zobaczyć ciężkie chmury unoszące się nad zabudowaniami. Smog, nawet niewidoczny gołym okiem, jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych, aczkolwiek choroby płuc i problemy ze zdrowiem po przebywaniu dłuższy czas w okolicy z silnym natężeniem smogu miejskiego są coraz bardziej widoczne.

Ochronna maska antysmogowa

praktyczne maski antysmogoweJest to problem widoczny w miastach na całym świecie, a najczęstszą metodą ochrony przed szkodliwymi oparami jest noszenie masek przeciwsmogowych, jakie dostępne są w najróżniejszych odmianach zarówno w aptekach, sklepach medycznych, jak i w większości punktów handlowych w całym mieście. Najczęściej wybierane są wygodne, ale i praktyczne maski antysmogowe szyte z całkowicie szczelnych, syntetycznych tkanin, z filtrami o dużej trwałości, które mogą być noszone przez długi czas, nim będą wymagać wymiany. Maski te doskonale blokują szkodliwe substancje, znajdujące się w oparach smogu, aczkolwiek w przeciwieństwie do większości przemysłowych masek przeciwpyłowych czy nawet wariantów medycznych, nie utrudniają oddychania, i są znacznie bardziej komfortowe niż takowe maski. Każda maska przeciwsmogowa szyta jest z syntetycznego materiału, całkowicie nieprzepuszczającego powietrza, nie mającego tendencji do nagrzewania się od słońca, czy też temperatury ciała osoby noszącej ową maskę przez dłuższy czas. Niektóre warianty mają również warstwę całkowicie szczelnej folii, która zapobiega rozszczelnieniu maski po uszkodzeniu czy zużyciu zewnętrznej warstwy materiałowej. Tego typu maski dostępne są w wersjach przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Są w większości bardzo uniwersalne, posiadając fasunek łatwy do wyregulowania i dopasowania do wielkości każdej głowy, a z racji kroju bardzo dobrze przylegają do twarzy i nie są tak niewygodne jak maski przemysłowe.

Lekarze niemal zawsze polecają maski, posiadające certyfikaty bezpieczeństwa. Tylko takie maski chronią całkowicie przed szkodliwymi substancjami, znajdującymi się w oparach smogu, ale również są tworzone z materiałów całkowicie bezpiecznych dla zdrowia, również osób cierpiących na alergie i uczulenia na składniki tworzyw sztucznych.

Kategorie: Medycyna