W miarę tego, jak rośnie moda na psy towarzyszące i coraz więcej rodzin ma w swoim składzie czterołapnego, rynek psich gadżetów i akcesoriów niesamowicie szybko rozrasta się, co przekłada się na to, że klienci mają szeroki wybór zakupu odpowiednich dodatków dla swojego pupila.

Różnorodne typy szelek

szelki guardyJedną z bardziej rozbudowanych półek psiego biznesu są właśnie szelki. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że znalezienie idealnych szelek to jednak wyczyn. To, czy szelki sprawdzą się na naszym psie jest kwestią w zupełności indywidualną. Jedne z najbardziej popularnych to szelki tzw. step-in, czyli po prostu wchodzone. Są to szelki, w które pies wchodzi przednimi łapkami i pasy spinające schodzą się i zapinają na łopatkach psa. Jest to model dość powszechny, jednak u niektórych psów odległości pasków mogą okazać się zbyt wąskie i szelki mogą za mocno wpijać się psu pod pachami i go obcierać, co niekorzystnie wpłynie na jego wygodę. Ważny jest również dobrze dobrany rozmiar i wyregulowanie długości pasków, szczególnie długość paska dolnego, idącego od spodu na klatce – tu powinno się uważać, żeby pasek ten nie był zbyt krótki, bo właśnie wtedy boczne paski mogą się wpijać. Niektórzy producenci robią ten model w wersji bezuciskowej, czyli szelki mają szeroki panel na piersiach, a paski podszyte są neoprenem lub innym miękkim materiałem. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że nie obcierają, a po drugie można je z powodzeniem stosować jako szelki do auta, gdyż miękki i szeroki panel przedni dobrze rozkłada siłę hamowania. Innym modelem są szelki guard. Ten krój jest często polecany dla psów rozbudowanych, którym wpijają się szelki typu step-in. W fasonie tym są dwa paski dystansujące: na dole i na górze. Dzięki temu paski boczne są odpowiednio odsunięte i jest mniejsza szansa, że będą się wpijać pod pachy. Szelki guardy również występują w wersji bezuciskowej. Ich zaletą, podobnie jak w poprzednim przypadku, jest szeroki panel przedni, który dobrze sprawdzi się w aucie, bo dość efektywnie wchłonie siłę hamowania.

Istnieje mnóstwo różnych rodzai szelek dla psów. Przy wyborze odpowiedniego przede wszystkim powinno wziąć się pod uwagę komfort swojego pupila, aby mógł on czuć się dobrze w takowych szelkach. W tym przypadku powinno się zapoznać z wszystkimi dostępnymi modelami, aby móc wybrać najlepszy.

Kategorie: koty i inne