Uznałem, że potrzebuję właściwego systemu nawadniającego w momencie, gdy zrozumiałem, że nie jestem w stanie wszystkich obowiązków przy roślinach wykonywać samodzielnie, a jednocześnie nie chcę realizować mniejszej liczby przedsięwziąć. Taki system okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, ponieważ teraz pewne istotne procesy odbywają się w sposób automatyczny.

Co ma znaczenie w systemach nawadniających?

systemy nawadniające krakówNa początku taki właśnie system zainstalowałem przede wszystkim mojej szklarni i tam zdecydowałem się na wybór węża, który może być ukryty pod ziemią, ponieważ wtedy jego obecność nie przeszkadza mi w normalnym poruszaniu się po takim miejscu. W najbliższej przyszłości planuję jednak zamówić i wykorzystać również egzemplarz naziemny, ponieważ wiem, że dzięki właściwemu rozmieszczeniu poszczególnych otworów w czymś takim doskonale sprawdzi się on do podlewania truskawek i różnych warzyw. Żeby zamówić systemy nawadniające Kraków to dobra miejscowość. Zwłaszcza że wiele firm, które tam działają, wysyła nawet swoje produkty do klientów za pośrednictwem kurierów. Mogę teraz wybierać egzemplarze o różnych średnicach i różnym rozstawie tych właśnie otworów. Tym bardziej że pod warunkiem posiadania odpowiednich elementów łączących nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszczególne egzemplarze zaczęły stanowić spójną całość. Taki system zwykle powstaje z bardzo dobrych materiałów i dlatego może być wykorzystywany przez kilka sezonów.

Muszę tutaj oczywiście uwzględnić ich maksymalną długość, ponieważ żeby to wszystko mogło prawidłowo funkcjonować, należy dobrze dopasować ciśnienie panujące w środku, bo otwory, przez które ma przenikać woda, są naprawdę niewielkie. Dzięki systemowi nawadniającemu rozwiązałem również problem nawadniania doniczek z kwiatami.